De voorjaarsklassieker in Italië, onderdeel van de grote vijf klassiekers.

Deze kassieker is slechts drie keer door een Nederlander gewonnen. Dit waren Jan Raas (1977), Hennie Kuiper (1985) en Arie den Hartog (1965). Beste Nederlander aller tijden is Jan Raas. De meeste deelnames zijn voor Maarten den Bakker (14x). De meest recente podiumplaats is alweer 30 jaar geleden: Frans Maassen werd 3e in 1989. Sindsdien haalden nog slechts drie Nederlanders een top 1 notering: Verhoeven in 1992, Van Bon in 1999 en als enige dit millennium Van Heeswijk in 2004.

PositieNaam RennerPunten#DebuutZegesBeste prest.
1Raas, Jan1.9337197711
2Kuiper, Hennie1.51712197311
3Hartog, Arie den1.1584196411
4Karstens, Gerben1.0757196602
5Rooks, Steven9159198303
6Vliet, Leo van9007197802
7Poel, Adrie van der82111198207
8Janssen, Jan7086196506
9Maassen, Frans7067198902
10Bon, Leon van59911199506

De huidige generatie lijkt weinig te hebben met deze klassieker. Geen enkele van de actieve renners staat in de top 10, al staat Sebastiaan Langeveld dichtbij.

PositieNaam RennerPunten# DebuutBeste Prestatie
11Langeveld, Sebastiaan58111200814
20Kort, Koen de38111200014
23Dumoulin, Tom3025201311
25Terpstra, Niki2787200838
30Emden, Jos van2394201622
42Slagter, Tom Jelte1634201314
48Leezer, Tom1236199031
66Teunissen, Mike891201918
77Mollema, Bauke691201437
87Poppel, Danny van622201855