In deze ronde die pas sinds 1999 verreden wordt hebben 71 Nederlandse renners rondgereden. In 143 deelnames haalden zij drie etappeoverwinningen en 1 eindoverwinning.

Meest recente eindoverwinning: Tom Jelte Slagter in 2013
Meest recente bergklassement overwinning: nooit
Meest recente puntentrui overwinning: nooit
Meest recente leiderstrui: Tom Jelte Slagter in 2013
|Meest recente bergtrui: Alain van Katwijk in 2004
Meest recente groene trui: Jans Koerts in 2002
Meest recente top 10: Dylan van Baarle in 2020
Meest recente podium: Wout Poels in 2019
Meest recente ritwinst: Wouter Wippert in 2015.

De ronde werd in 2021 niet verreden. In de jaren 2005-2012 waren er bijna geen Nederlandse deelnemers. Best scorende Nederlander is natuurlijk Tom Jelte Slagter die de ronde in 2013 wist te winnen.
Best geklasseerde actieve renners zijn: Gesink (2), Poels (3), Kelderman (4) en D. van Poppel (5).

RennerPuntenAantal keerDebutjaarEtappes
1Slagter, Tom-Jelte1.850420131
2Gesink, Robert583420140
3Poels, Wout460120190
4Kelderman, Wilco424320120
5Poppel, Danny van406320140
6Dumoulin, Tom400120150
7Baarle, Dylan van359220190
8Dam, Laurens ten354220040
9Moerenhout, Koos321320001
10Kort, Koen de3001020060

Historie

2020 Van Baarle 263 punten van 25 naar 7. Tolhoek met 55 punten nieuw op 37 en Roosen met 43 punten van 40 naar 27.

2019 Poels met 4601 punten naar plaats 3; D. van Poppel met 17 punten van 8 naar 5 en Van Baarle met 96 punten naar plaats 25

2018: Slagter met 400 punten blijft eerste; Gesink met 110 punten van 4 naar 2 en Oomen met 97 punten naar de 22e plaats.